کیک قهوه با پسته

مواد مورد نیاز

۳۵۰ گرم خامه

۱۰۰ گرم دانه قهوه نیمه آسیاب شده

۷ عدد زرده تخم مرغ

۷۵ گرم شکر

۳ عدد سفیده تخم مرغ

۵۰ گرم آرد

۱ قاشق غذا خوری نشاسته

مقداری روغن برای چرب کردن قالب

۳ ورق ژلاتین

۱۰۰ گرم روکش شکلاتی سفید

۱۰۰ گرم شکلات سفید تخته ای

۴ بسته وانیل شکری

۲ قاشق غذا خوری پودر پسته

روش تهیه:

١-خامه و دانه های قهوه نیمه آسیاب شده را داخل ظرفی بریزید و روی ظرف را بپوشانید و حدود ۱۲ ساعت داخل یخچال قراردهید.

۲- فررا روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم کنید. ۳ عدد از زرده های تخم مرغ را همراه با شکر بزنید تا بصورت کرم فرم بگیرد. سفیده راهم داخل یک ظرف بزنید وبا زرده تخم مرغ زده شده مخلوط کنید. آرد و نشاسته را هم اضافه کرده و با هم مخلوط کنید. سپس کف قالب موردنظر را چرب کرده و مخلوط را داخل آن بریزید و روی آن را صاف کنید و حدود ۱۲ دقیقه در طبقه وسط فر قرار دهید تا پخته شود سپس بیرون آورده و اجازه دهید تا خنک شود.

۳-ورقه های ژلاتین را داخل یک ظرف قراردهید و روی آن آب سرد بریزیدو حدود۱۰ دقیقه کنار بگذارید تا اسفنجی شود. هردوشکلات سفید را داخل ظرفی جداگانه روی ظرف آب جوش قرار دهید تا ذوب شوند.

۴- زرده های تخم مرغ باقیمانده را با وانیل شکری داخل یک ظرف بریزید و آن را روی یک قابلمه آب جوش قرار دهید و هم بزنید ، ژلاتین اسفنجی شده را هم اضافه کنید و هم بزنید، درخاتمه شکلاتهای ذوب شده را اضافه کنید و کمی با هم مخلوط کنید و اجازه دهید تاسردشوند.

۵- خامه ای را که همراه با قهوه نیمه آسیاب شده داخل یخچال قرارداده اید داخل صافی ریخته و صاف کنید، بعد خامه را بزنید تا فرم بگیرد، سپس با کرم آماده شده به آرامی مخلوط کنید.

۶- کیک آماده شده را از طول برش دهید و داخل یک ظرف مستطیل به گنجایش ۲ لیتربصورت یک لایه کیک و یک لایه کرم بچینید و در خاتمه کرم بیشتری روی آنها بریزید و با پودر پسته تزئین کنید این شیرینی را حدود ساعت داخل یخچال قرار دهید تا بگیرد.

 

حتما بخوانید:   طرز تهیه قهوه دیویدوف
ممکن است شما دوست داشته باشید