کمپوت انگور با قهوه

مواد مورد نیاز

۵۰۰ گرم انگور سبز و درشت

۱۴۰ گرم شکر

۲ / ۱ ( نیم) لیتر آب انگور سفید

۲ / ۱ قاشق چایخوری پودر قهوه

۲۰ گرم نشاسته

۱۰۰ گرم خامه

۲ قاشق غذا خوری پودر پسته

نکته: . انگور دارای ویتامینهای A، B ، C ، D واملاح معدنی مانند آهن، منیزیم منگنز، کلرید، آرسنیک، فسفر، سیلیس می باشد، همچنین انگور دارای مقدار زیادی تانن است.

قند انگور به طور مستقیم واسان وارد خون می شود و در عضلات و کبد ذخیره می شود، درحالی که سایر قندهابه قندخون تبدیل شده و بعد وارد خون می شوند

شیره انگور بسیار مقوی است و برای کسانی که بر اثر یک بیماری طولانی یا عمل جراحی ضعیف شده اند، بسیار مفید است.

تمام خواص انگوردرکشمش موجود می باشد، حتی ارزش غذایی کشمش از انگوربالاتراست. خوردن انگورمعده را کاملا تخلیه کرده، ادرار را زیاد می کندو فضولات معده را از بین می برد. انگورازامراضی مانند ترش کردن، سوءهاضمه امراض جلدی، خونریزی معده، ایجاد سنگ کلیه و مثانه جلوگیری می کند.

روش تهیه

١-انگور را شسته و خشک کنید و داخل قابلمه بریزید، شکر، آب انگورو پودر قهوه را اضافه کنید و حدود ۵ دقیقه روی حرارت متوسط قراردهید.

۲-نشاسته را داخل یک کاسه بریزید و با ۲ قاشق غذا خوری آب حل کنیدو داخل مخلوط انگور بریزید و بعد از اینکه کمی پخته شد داخل یک شیشه بریزید و حدود ۱ ساعت داخل یخچال قراردهید.

٣- خامه را داخل یک کاسه بریزید و بزنید تا فرم بگیرد. مواد را داخل ۴ عدد ظرف دسر تقسیم کنید، سپس خامه را به وسیله استپ بستنی روی هرکدام قراردهیدو با پودر پسته تزئین کنید.

 

 

حتما بخوانید:   قهوه یخی با گرپ فروت
ممکن است شما دوست داشته باشید