کرم قهوه نارگیلی ها تمشک

مواد مورد نیاز:

۱۵۰ گرم شکلات شیری تخته ای

۲ ورق ژلاتین

۱۰۰ میلی لیتر شیر نارگیل

۴ قاشق غذا خوری پودر نسکافه

۲ عدد تخم مرغ

۲۰۰ میلی لیتر قهوه غلیظ

کمی نمک

۳۰ گرم شکر

۴۰۰ گرم خامه

۲۵۰ گرم تمشک

۱ عدد موز برشی از نارگیل تازه و پودر نارگیل و تمشک برای تزئین

روش تهیه:

۱-شکلات را ریز کرده و داخل یک کاسه پیرکس بریزید و آن را داخل یک قابلمه آب جوش قراردهید و شکلات را به روش بن ماری ذوب کنید. ورقه های ژلاتین را داخل یک کاسه با آب سرد خیس کنید. شیر نارگیل را هم داخل یک ظرف جداگانه با پودر نسکافه مخلوط کنید.

 

۲-سفیده و زرده یک عدد از تخم مرغها را جدا کنید و زرده آن را با سفیده و زرده تخم مرغ دوم خوب بزنید وبا ترکیب شیرنارگیل ونسکافه مخلوط کنید وژلاتین را هم اضافه کنید و هم بزنید. در خاتمه شکلات و قهوه را اضافه کنید وداخل یخچال قراردهید تا خنک شود.

۳- سفیده تخم مرغ را با کمی نمک داخل یک کاسه بریزید و بزنید تا خوب کف کند ، خامه را هم داخل یک ظرف جدا گانه خوب بزنید و در حین زدن شکر را کم کم اضافه کنید تا فرم بگیرد. سپس سفیده زده شده و خامه را بصورت دورانی به وسیله یک لیسک با هم مخلوط کنید و به کرم سرد شده اضافه کنید

۴- تمشک ها را شسته و خشک کنید و از وسط به دو نیم تقسیم کنید. موز را پوست بگیرید و حلقه حلقه کنید، سپس ۴ عدد لیوان دسر را برداشته و لبه لیوانها را داخل شیر نارگیل بزنید و بعد با پودر نارگیل مانند تصویر آغشته کنید.

۵-نیمی از کرم را داخل لیوانها تقسیم کرده و بعد میوه ها را روی کرم طوری قرار دهید که از بیرون لیوان نمایان باشند. سپس بقیه کرم را روی میوه ها بریزید و حدود ۴ ساعت داخل یخچال قرار دهید و در زمان سرو روی آنها را طبق تصویر یا سلیقه خود تزئین کنید.

 

حتما بخوانید:   گپ تایم - لته آرت با باریستا افشین
ممکن است شما دوست داشته باشید