چطور قهوه را شیرین کنیم؟

در این مقاله به بررسی نحوه شیرین کردن قهوه و مواد مصرفی که در این زمینه موثر هستند می پردازیم که عبارتند از:

۱ . دارچین

دارچین شیرینی منحصر به فردی به قهوه می‌بخشد. دارچین موجود در قهوه بسیار باستانی است ولی همچنان  امروزه از آن به‌عنوان یک گزینه بسیار خوش‌ طعم زمان شیرین نمودن فنجان قهوه استفاده می‌کنند. فقط نکته‌ای که در خصوص دارچین وجود دارد این است که نان دارچین برای بیشتر اشخاص  یک نان خوش‌طعم و دل‌انگیز می باشد.

حالا اگر دارچین را به قهوه خود اضافه کنید چه می‌شود؟ قطعا اگر شکر اضافه کنید دچار شیرینی کمتری می‌شود. در ذهن خود بسپارید که دارچین به‌خودی‌خود شیرین نمی باشد. در صورت زیاده‌روی در واقع می‌تواند تند هم بشود. ولی به یاد داشته باشید که دارچین یک غذای بسیار شیرین و ملایم را به‌جای می‌گذارد و از لحاظ شیرینی متفاوت خواهد بود.

امکان دارد انتظار داشته باشید که حل کردن دارچین در قهوه سخت باشد. درواقع امکان دارد به‌هیچ‌ عنوان حل نشود پس در نتیجه شما احتیاج به کمی خلاقیت دارید. باید از یک کیسه چای خالی استفاده کنید و دارچین را در آنجا بگذارید. سپس دارچین را در ظرف قهوه خرد خرد کنید یا می‌توانید از دارچین به همراه قهوه خود استفاده کنید. یا مقداری دارچین را با دانه‌های قهوه خود ذخیره کنید.

همیشه می‌توانید دارچین را به قهوه خود اضافه کنید و دارچین را زمان نوشیدن قهوه میل کنید. این کار بی‌خطر می باشد و برای بدن انسان هیچ مشکلی ندارد. این بسیار نامنظم‌تر از استفاده از یک کیسه چای است.

۲ . کاکائو

کاکائو یک نوع شیرینی و تیرگی و ضخامت را به قهوه شما می‌بخشد. کاکائو یکی دیگر از گزینه هایی می باشد که قهوه شما را به‌طور کامل شیرین نمی‌کند چون دارای شکر نیست ولی طعمی بسیار مطبوعی به همراه خواهد داشت. البته که شما طعم شکلات را میدانید که چقدر دلپذیر می باشد. این چیزی است که شما می‌خواهید طعم آن را با هر بار که قهوه را با کاکائو به‌عنوان شیرین‌کننده اضافه می‌کنید بچشید. درواقع این بسیار شبیه قهوه موکا می باشد به ویژه اگر مقداری شیر یا خامه اضافه کنید.

البته می‌توانید شکلات تیره را نیز به قهوه خود بی افزایید. این مقدار کمی بهتر از کاکائو واقعی مخلوط خواهد شد ولی شکر اضافه‌شده در شکلات تیره وجود دارد که باید در خصوص آن صحبت کنیم و حاوی مقادیر بیشتری کره کاکائو می باشد. کره کاکائو مشکلی ندارد ولی امکان دارد دارای قند باشد. به همین علت توصیه می‌کنم از شکلات تیره ۸۵% یا بالاتر استفاده کنید. بله میدانم که شکلات بسیار تلخی می باشد ولی ما در سعی داریم تا سالم بمانیم.

اگر شکلات واقعی را اضافه کردید باید کمی منتظر حل شدن آن باشید و بعضی مواقع به‌ آهستگی آن را هم بزنید. این امکان دارد چنددقیقه‌ای طول بکشد چون قهوه شما در نقطه‌جوش خود نیست و نباید هم باشد. بااین‌حال زمانی که پودر کاکائو را به قهوه اضافه می‌کنید باید مراقب باشید که چگونه آن را اضافه می‌کنید. کاکائو زمینه قهوه شمارا بسیار غلیظ می‌کند و برای اینکه بتوانید آن را آبکی کنید زمان بیشتری خواهد برد.

حتما بخوانید:   معرفی قهوه ایتالیایی لاواتزا (Lavazza)

این بدان معناست که شما نمی‌توانید از پودر کاکائو در اسپرسو استفاده کنید در غیر این صورت دستگاه شما مقابله می‌کند و باید ظرف آن را تمیز نمایید. با این‌ وجود می‌توانید پودر کاکائو را به قهوه خود اضافه کنید به همان میزانی که احتیاج دارید سپس چند قطره قهوه را باهم ترکیب کنید. شما باید نوعی خمیر غلیظ داشته باشید. آغاز به رقیق کردن آن بکنید و به‌ آهستگی انجام دهید تا از تشکیل قطعات کاکائو در نوشیدنی خود خودداری کنید.

۳ . عسل

عسل گزینه بسیار مناسبی می باشد. اضافه کردن عسل در قهوه موجب تغییر طعم خواهد شد. من این را به شما می‌گویم این‌یک تجربه بسیار متفاوت از شکر است. شیرینی وجود دارد ولی عسل موجود در قهوه مثل چیزی است که تابه‌حال آن را امتحان نکردید. می‌دانم نخستین باری که امتحان کردم سردرگم شدم و این می‌توانند موجب عادت هم بشود.

طعم عسل بر تلخی قهوه غالب می باشد درنتیجه من توصیه می‌کنم اگر واقعاً عاشق عسل هستید و قادر به کنترل عسل اضافی می باشید این کار را انجام دهید به‌اندازه کافی در نوشیدنی شما ذوب می‌شود ولی در زمان افزودن باید مراقب باشید. اضافه کردن عسل به نوشیدنی خیلی داغ تقریباً کلیه فواید آن را خراب می‌کند و ترکیب اصلی آن را تغییر می‌دهد.

بهتر است عسل را به قهوه اضافه کنید و بعد از چند دقیقه منتظر ماندن قهوه باید گرم دلپذیر باشد ولی نه خیلی گرم! در مورد چای هم نیز صادق می باشد. و اضافه کردن عسل ترفندی است که من در مرحله نخست از افزودن آن به چای‌های خود یاد گرفتم.

تکه‌های کوچک موم زنبورعسل عجیب به نظر می‌رسد ولی برای انسان بی‌ضرر می باشد اگر این چیزی است که شما مایل به نوشیدن آن نیستید می‌توانید به‌طور ساده موم را با قاشق چای‌خوری خود بریزید. نکته مهم در مورد لانه‌زنبوری این است که عسل درون آن خالص است و در معرض چیز دیگری جز موم قرار نمی‌گیرد. این پاک‌ترین نوع عسل است که می‌توانید دریافت کنید.

۴ . شربت افرا

برای داشتن طعم مغذی شربت افرا را به قهوه خود اضافه نمایید. شربت افرا یکی دیگر از چیزهای جالب برای افزودن به قهوه شما می باشد. البته شیرینی آن از عسل کمتر است ولی بسیاری از افراد عطر آن را ترجیح می‌دهند. با توجه به ظرافت شربت افرا طعم دار باید کمی بیشتر ازآنچه در ابتدا فکر می‌کنید به قهوه خود اضافه کنید.علت این امر این است که عطروطعم شیرین شربت امکان دارد تحت‌الشعاع هر چیز دیگری که به قهوه خود اضافه می‌کنید باشد. هرچند که همراه با شیر و کرم است. پس در نتیجه به همین دلیل توصیه می‌کنم شربت افرا را به نوشیدنی‌های سنگین مثل لاته/کاپوچینو و حتی نسخه‌های یخ‌زده آن‌ها اضافه کنید چون شربت افرا در مایعات حل می‌شود. اگر مقداری جوزهندی را به مخلوط و یا به دارچین اضافه کنید این تبدیل به زیباترین فنجان لاته یا کاپوچینو می‌شود. این یادآور زمستان یا اواخر پاییز است و فکر می‌کنم بسیاری از مردم عاشق این ترکیب بشوند.

حتما بخوانید:   نقش قهوه در تعیین جنسیت
ممکن است شما دوست داشته باشید