پودینگ قهوه با سس انبه

مواد مورد نیاز

۹۰ گرم شکر

۲ عدد زرده تخم مرغ

۳ عدد تخم مرغ

۴ / ۱ لیتر شیر

۲۵۰ میلی لیتر قهوه غلیظ

۱۰۰ گرم شکر

۲۰۰ میلی لیتر آب پرتقال

روغن برای چرب کردن قالبها

کمی آب سیب

۲ عدد انبه

روش تهیه:

۱- شکرو زرده های تخم مرغ و تخم مرغها را داخل یک ظرف بریزید و خوب با هم مخلوط کنید ولی دقت کنید که کف نکند. شیروقهوه را داخل یک ظرف جداگانه بریزید و روی حرارت قرار دهید و بتدریج مخلوط تخم مرغ را به آن اضافه کنید و هم بزنید.

۲- فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم کنید .۶ عدد قالب کوچک را | آماده کنید، ۱۰۰ گرم شکر را با ۲ قاشق آب مخلوط کنید و روی حرارت قراردهید تا بصورت کارامل وبه رنگ قهوه ای طلایی شود. داخل هریک از قالبها رابا کارامل تا حدود ۲ میلیمتر پر کنید.

٣- مخلوط شیروتخم مرغ را داخل صافی بریزید و آب پرتقال را به آن اضافه کنید وهم بزنید و داخل هریک از قالبها بریزید. سپس قالبها را داخل سینی فر قرار دهید وداخل سینی را تا حدودی که آب تانیمه قالبهای پودینگ را بگیرد آب بریزید. سینی را روی طبقه وسط فرحدود ۳۰ دقیقه قرار دهید و در پایان پخت اجازه | دهید تا خنک شوند.

۴- اکنون انبه ها را پوست بگیرید و همراه با آب سیب بصورت پوره نرم کنید وشس انبه را آماده کنید. برای سروسس انبه را داخل ۶ عدد بشقاب دسر تقسیم کنید. چاقو را اطراف لبه قالبها بکشید تا پودینگها از قالب جداشوند سپس هریک از قالبها را در وسط هریک از بشقابهای شس برگردانید و مانند تصویر تزئین کنید.

 

 

حتما بخوانید:   جالب ترین تاثیرات قهوه در ورزش و بدنسازی
ممکن است شما دوست داشته باشید