همه چیز درباره فال قهوه | آموزش کامل فال قهوه

فال قهوه از جمله فال های مرسوم و مشهور به ویژه در میان خانم ها است که قطعا خیلی ها دوست دارند روش خواندن نماد های آن را یاد بگیرند.

  1. نیت نمایید.
  2. پس از نوشیدن قهوه نعلبکی را روی فنجان گذاشته و با دقت آن را برگردانید.
  3. چند دقیقه بعد فال شما ظاهر می شود. شما می توانید از روی فنجان یا نعلبکی فال خود را بخوانید.
  4. فنجان را در دست راست خود بگیرید.
  5. با قطر فرضی آن را به ۴ بخش تقسیم کنید.
  6. حال هر تکه شامل علائم نمادینی است که میتوانید آنها را با نماد ها و نشانه هایی که در زیر برایتان قرار داده ایم تعبیر و تفسیر نمایید.

نکات خواندن و تفسیر فال قهوه

مفسرین فال قهوه قادر به تفسیر الگوهای نقش بسته در فنجان قهوه می‌باشند آنها به اشخاص در مورد اتفاقاتی از گذشته حال و آینده آنها گفته می شود.

قوانین اصلی که تفسیر فال قهوه را شامل می‌شوند بررسی می کنیم.

شما هیچ وقت نباید فنجان‌قهوه خودتان را تفسیر کنید مگر صرفاً برای آموزش و یادگیری

هیچگاه نباید فنجان قهوه ای که توسط شخصی برای شما فال آن تفسیر شده را به شخص دیگر جهت تفسیر دوباره فال بدهید در نظر داشته باشید که اکثر حرفه ای ها در این رشته تنها به خواندن نشانه ها و نمادها اکتفا نمی کنند بلکه بر اساس تجربه خویش از تمام دانش خود در این زمینه بهره میبرند.

تفسیر فال قهوه همیشه از دسته فنجان شروع می شود اگر شخص راست دست باشد تفسیر از راست به چپ اگر شخص چپ دست باشد تفسیر از چپ به راست بیان می گردد.

نخستین کسانی که فال قهوه گرفتند

شاید برایتان جالب باشد که بدانید فال قهوه را اولین بار عرب ها به ویژه مردمان یمن و عربستان انجام دادند. همچنین دانه های قهوه اولین بار توسط همین مردمان کشف شد.

برخلاف تصوری که ممکن است داشته باشید شناسایی و آغاز مصرف قهوه توسط ساکنان اروپای غربی و آمریکا در قرن ۱۸ صورت نگرفت!  بلکه در وین ۱۶۸۳ هنگامی که ترکان مجبور به شکستن محاصره وین شدند ۵۰۰ گونی قهوه را برجا گذاشتند. یک تاجر لهستانی ازاین قهوه استفاده کرد و نخستین خانه برلین را تاسیس نمود.

برخی افراد فال قهوه را مطلق به چینیان می دانند.  به این صورت که در زمان های بسیار قدیم در چین راهبان بودایی هنگامی که در ظروف مخصوصی چای می نوشیدند علامت ها و نشانه های ایجاد شده روی ظروف چایشان را تعبیر و تفسیر می نمودند و این تعابیر را بیان گر آینده ی آن افراد و یا خودشان می دانستند.

حتما بخوانید:   مكانیزم کلی ماشین‌ رست قهوه | نحوه کار دستگاه رست قهوه

به همین دلیل برخی افراد بر بر اساس همین دیدگاه چینی ها ، تصور دارند که بعد ها عرب ها سعی کردند با استفاده از دانه های قهوه و نوشیدن قهوه و تعبیر اشکال ایجاد شده بر روی ظروف  قهوه، به تعبیر و تفسیر آینده ی خودشان بپردازند.

لوازم ضروری برای گرفتن فال قهوه

قهوه

قهوه لازم برای فال بینی قهوه ای مخصوص می باشد که می بایست مقداری ناخالصی یا دُرد به اندازه لازم دارا باشد و با قهوه نوشیدنی فرق دارد.پس دقت شود که قهوه فال گیری که به قهوه ترک معروف است تهیه گردد.

قهوه جوش

قهوه جوش می بایست ساده و بقدر کافی جادار باشد و حتی الامکان دهانه آن تنگ و جنس آن فلزی و هر چه کهنه تر و قدیمی تر باشد بهتر است.

فنجان و نعلبکی

فنجانهای خیلی کوچک مطلوب نیست و می بایست فنجانهای متوسط با ساخت ساده انتخاب شود و دارای لبه بلند باشد.از انواع چینی ساده و هر چه قدیمی تر مطلوب تر است.

آتش

آتش طبیعی از سوختن ذغال و هیزم ترجیح داده می شود ولی نوع آتش زیاد مورد توجه نیست.

شکر یا قند

شکر یا فشرده برای هم شیرین کردن قهوه که طعم تلخ دارد و هم برای قوام آمدن دُرد قهوه لازم است.

همچنین در صورتی که تمایل به فروش فنجان قهوه و خرید فنجان های درجه یک هستید با سمساری از طریق این لینک وب سایت سمساری در تماس باشید.

منبع: قهوه خانه

ممکن است شما دوست داشته باشید