قهوه ی مولیناری چیست؟

مولیناری Molinari یک برند ایتالیایی که از تولد آن بیش از دو قرن می‌گذرد.

سال ۱۸۰۴ میلادی، خانواده مولیناری کار فروش محصولات غذایی را با نام تجاری “Ditta Giuseppe Molinari” در استان مودنا Modena ایتالیا آغاز کرد.

بعد از مدتی نام تجاری خود را Ditta Fratelli Molinari” (شرکت برادران مولیناری) تغیر دادند. مولیناری Molinari توانست با برند جدید خود امتیاز ارزشمند تامین مواد خوراکی اقامتگاه‌های خاندان سلطنتی ساووی the Royal House of Savoy رابدست بیاورد.

قهوه مولیناری

نخستین مولیناری بار «Bar Molinari» در سال ۱۹۱۱ در مرکز مودنا افتتاح شد. این کافه به محلی برای برگزاری جلسات مردم شهر و محل قرار هنرمندان و روشنفکران تبدیل شد.

علاقه خانواده مولیناری به صنعت قهوه باعث تمرکز آن‌ها نسبت به کسب‌وکار رُست یا برشته کاری قهوه شد و به همین علت نام تجاری قهوه مولیناری (Caffè Molinari) را برای خود انتخاب کردند.

امروزه قهوه مولیناری  به بیش از ۶۰ کشور در سراسر جهان ازجمله کشور ما عرضه میگردد. ازجمله محصولات مولیناری انواع قهوه‌ها با برند مولیناری، هات‌چاکلت و … است.

قهوه‌های مولیناری در لاین‌های قهوه‌های بار (Bar Line)، قهوه‌های ۵ ستاره، کپسول و پاد تولید می‌شوند.

قهوه‌های ۵ ستاره مولیناری در سیلندرهای ۳ کیلوگرمی عرضه می‌شوند، همچنین لاین باریستا مولیناری نیز در بسته‌های ۱ کیلوگرمی و در پاکت‌های سوپاپ دار است که در چند نوع مختلف عرضه می‌شوند.

قهوه مولیناری چیست؟

قهوه مولیناری نوعی قهوه میباشد که مخلوطی است از دانه های ربوستا و عربیکا که درصد بیشتر آن را ربوستا تشکیل داده است.
این قهوه معمولا دارای غلظت بسیار زیاد و تلخی فراوان است.
میزان اسیدیته ی آن هم کم میباشد.
معمولا از دانه ی قهوه مولیناری برای تهیه ی اسپرسو استفاده می شود.این محصول امروزه در برخی از شهرهای کشور تولید می‌ شود و به خریداران آن در سراسر کشور عرضه می گردد. شهرهایی همچون تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و تبریز از شهرهای اصلی تولیدکننده این محصول در کشور هستند و می‌ توانند نیاز موجود در بازار را به این محصول تامین نموده و انواع قهوه مولیناری را به صورت بسته بندی شده به خریداران عرضه می کنند.

تولید قهوه در این شهرها نیاز به واردات مستقیم قهوه مولیناری را بسیار کم می‌ کند و به این ترتیب کیفیت قهوه نیز در کلیه مراحل تولید آن تحت کنترل خواهد بود. همچنین می توان با توجه به سلیقه و ذائقه تغییرات جزئی را در آن ایجاد کرد.

در این شهرها امکانات و تجهیزات مناسب برای تولید قهوه مولیناری در کارگاه ها و کارخانه های صنعتی ایجاد شده است و ماده اولیه خام مورد نیاز آنها یعنی دانه قهوه، از کشورهای مختلف وارد می‌ شوند و با مناسب ترین روش ها و بهترین امکانات و بهترین کیفیت تولید و وارد بازار مصرف می شوند.

۳ نکته مهم هنگام خرید قهوه مولیناری باکیفیت

قهوه مولیناری با کیفیت از قهوه های محبوب و هم ردیف با انواع قهوه اسپرسو می باشد که مزه آن نسبتا تلخ است و از کافئین بالایی برخوردار است. با این وجود مصرف آن با شکر و شیر می‌ تواند مناسب تر باشد؛ این قهوه توسط فروشگاه های عرضه کننده انواع مختلف قهوه و کافی شاپ ها به صورت عمده خریداری می شود و در طول ماه یا سال می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. اما آیا می دانید قهوه مولیناری باکیفیت چه مشخصاتی دارد؟ در هنگام خرید به نکاتی باید توجه نمایید؟ در ادامه به طور خلاصه به سه مورد اشاره می شود:

  1. قهوه باید تازه باشد و قهوه‌ ای که از زمان تولید آن مدت زیادی گذشته است، در طعم و مزه آن ممکن است تغییراتی ایجاد شده باشد. همچنین بهترین قهوه ها آنهایی هستند که دارای تاریخ تولید و انقضای مشخص هستند و می توان از طریق این تاریخ که به صورت برچسب بر بسته بندی آن وجود دارد، از زمان تولید آنها به صورت دقیق مطلع شد و به این ترتیب محصولاتی را خریداری کرد که مدت زیادی از تولید آنها نگذشته باشد.
  2. بوی قهوه در این نوع بخصوص کاملاً باید مشخص باشد. به این معنی که این محصول قبل از آماده کردن بوی معینی دارد و وقتی که با آب مخلوط شود بوی آن تغییر خواهد کرد و این مسئله به خصوص برای کسانی که با این قهوه به سر و کار دارند به راحتی قابل تشخیص است. بنابراین باید محصولی خریداری شود که با بوییدن آن به راحتی بتوان خواص آن را تشخیص داد و هر چه این بو بیشتر باشد قهوه ای که از آن تولید می‌ شود بوی بهتری خواهد داشت.
  3. هنگام خرید، بسته بندی این محصول را حتماً بررسی کنید که کاملا پلمپ باشد و هیچ گونه منفذ یا سوراخی در آن وجود نداشته باشد. چون محصولی به شدت جاذب میباشد و رطوبت موجود در هوا را به سرعت به خود جذب می‌ کند. بنابراین رطوبتی که از طریق این منافع ممکن است به درون آن وارد شود به سرعت جذب شده و اولین اثری که در قهوه می گذارد این است که طعم و عطر آن را به کلی تغییر می دهد. بنابراین از بسته بندی سالم این محصول اطمینان حاصل کنید.
حتما بخوانید:   قهوه کاپوچینو چیست و چطور دم آوری می شود؟
ممکن است شما دوست داشته باشید