قهوه کاپوچینو چیست و چطور دم آوری می شود؟

کاپوچینو Cappuccino یک نوشیدنی گرم ایتالیایی می باشد که بر پایه اسپرسو دم آوری می‌شود. برای افرادی که علاقه مند قهوه هستند همواره نام ایتالیا یک مفهوم ویژه به همراه دارد، کشور “مهد نوشیدنی های قهوه” که حتی نام نوشیدنی هایش خیلی جذاب بوده است.

بهتر است بدانید این اسم از روی نام گروهی راهب برداشته شده است. راهب‌هایی که در گذشته لباس و کلاه کوچک‌شان شبیه کف شیر و پودر قهوه روی کاپوچینو بود.

طرز تهیه کاپوچینو در جاهای مختلف دنیا متفاوت می باشد. ایتالیایی‌ها آن را با دبل اسپرسو و فوم شیر تهیه می‌کنند ولی این تنها طرز تهیه این نوشیدنی نمی باشد و روش های مختلف دیگری وجود دارد که یکی از این موارد کاپوچینوی تر است که در آن مقدار شیر بیشتر از فوم یا کف می باشد که فوم نوشیدنی بیشتر از شیر آن است.

در حالی که در صورتی که در آماده کردن این نوشیدنی شیر اضافه نکنیم و روی قهوه تنها فوم شیر باشد در اصطلاح به آن کاپوچینوی خشک گفته می گردد.

کاپوچینو چیست

روش اول آموزش دم آوری قهوه کاپوچینو

پس از خرید قهوه خوب، در مرحله بعد قهوه را به روش معمولی دم کنید. می‌توانید جهت انجام اینکار از فرنچ پرس یا قهوه‌جوش قطره‌ای یا هر روش دیگری که دوست دارید استفاده کنید که ما همه این روش ها را برای شما قبلا توضیح داده ایم.

مورد مهم این است که قهوه باید غلیظ باشد. اگر جز افرادی می باشید که روش تهیه قهوه غلیظ را نمی دانید باید گفت برای رسیدن به این حالت فقط باید به ازای هر لیوان کاپوچینویی که قصد تهیه کردن آن را دارید از ۲ قاشق مربا خوری پودر قهوه استفاده فرمایید.

تا زمانی که قهوه دم می‌کشد، شیر را گرم نمایید. از هر نوع شیری که بخواهید می‌توانید استفاده کنید اما طبیعتاً شیر پرچرب خوشمزه‌تر است و در بین برندهای موجود در بازار، شیرهای پرچرب دامداران یکی از برترین گزینه های می باشد.

در ادامه شیر را قبل از رسیدن به نقطه جوش از روی حرارت بردارید و با همزن بزنید. حدودا دو دقیقه بزنید تا کاملا کف نماید.

در صورتی که همزن برقی در دسترس‌تان نیست می‌توانید شیر را داخل یک ظرف در بسته بریزید و تکان بدهید. ظرف باید فضای خالی داشته باشد تا شیر کف نماید، البته فراموش نکنید در این حالت زمان هم زدن و تکان دادن بیشتر می‌شود.

فنجان پهن و بزرگ انتخاب کرده و کمتر از نصف آن را با قهوه ای که از قبل دم کرده بودید، پر نمایید.

بعد خیلی آرام شیر هم‌زده را داخل فنجان بریزید. در صورت ضرورت می‌توانید از قاشق استفاده کرده و سرعت انتقال شیر به فنجان را کاهش دهید تا شیر با قهوه خیلی مخلوط نشود.

حتما بخوانید:   خرید قهوه در شیراز | قیمت و فروش قهوه در شیراز

می‌توانید کف شیر روی فنجان را با دارچین، پودر شکلات یا پودر قهوه ، کاپوچینو خود را تزئین نمایید.

روش دوم دم آوری قهوه کاپوچینو

این روش که به نوعی روش تقلبی تهیه کاپوچینو قلمداد می شود، مخصوص افرادی است که نمی‌خواهند برای تهیه این نوشیدنی زحمت بکشند! برای اینکار کافی می باشد:

یک فنجان آب، نصف فنجان شیر، یک قاشق قهوه و دو قاشق شکر را درون قهوه‌جوش بریزید و روی گاز بگذارید. به محض این که جوش آمد مخلوط را از روی گاز بردارید و حدود سه دقیقه با همزن بزنید. پس مخلوط را طوری داخل فنجان بریزید که کف روی ظرف قرار بگیرد.

ممکن است این روش خیلی روش حرفه ای و مناسبی نباشد اما به طور قطع بهتر از روش تهیه کاپوچینو آماده مثل گود دی و ترابیکا است که با ریختن پودرهای آماده درون یک لیوان آب جوش بدست می آید.

دم آوری کاپوچینو با استفاده از قهوه ترک

برای تهیه یک فنجان کاپوچینو قطعا ضرورت ندارد از قهوه اسپرسو استفاده کرد و می‌توان برای تهیه آن از قهوه ترک هم استفاده نمود؛ که برای این کار می‌توان از یک جذوه یا قهوه‌جوش ویژه دم‌آوری قهوه ترک استفاده کنید؛ و همان مراحل را مطابق دستورالعملی که در بالا به آن اشاره شد، انجام بدهید.

مقدار استفاده از شکر بستگی به ذائقه شما دارد، می‌توانید به‌ صورت دلخواه آن را کم‌وزیاد کنید، اما معمولاً همین مقدار شکر جهت یک فنجان ۱۸۰ میلی‌لیتری کفایت می‌کند.

منبع: قهوه خانه

ممکن است شما دوست داشته باشید