قهوه و تبلیغات / آگهی‌های قهوه چه پیامی قرار است به مخاطب بدهند؟

تاریخ تبلیغات قهوه تاریخی پرماجرا، پر از ایده و پیام و جهت‌گیری و رسانه‌های مختلف است. وقایع مختلف و دلایل آن‌ها را که کنار یکدیگر می‌گذاریم و مطالعه می‌کنیم، هم لذت می‌بریم و هم درس‌های جذابی می‌گیریم. از آن‌جا که تمامی این اتفاقات و بالا و پایین‌ها در یک وعده نمی‌گنجد، مانند دیگر مطالب حوزه‌ی برندینگ و تبلیغات در آیکافی، قصد داریم این موضوع را نیز در یک سلسله مطلب ارائه کنیم تا در هر وعده، از نگاه‌های مختلف به بررسی تبلیغات قهوه بپردازیم.قسمت اول را با نگاهی به چند تبلیغ قدیمی شروع می‌کنیم و پیام‌های اصلی این تبلیغ‌ها. در مطالب بعدی، با ارائه‌ی نمونه‌های جدیدتر، به تغییر سمت و سوی این پیام‌ها بر اساس جهت‌گیری‌های بازار و جریان‌های صنعت قهوه خواهیم پرداخت.

در تاریخ تبلیغات قهوه، پیام‌های مختلفی از سوی تولیدکننده به مصرف‌کننده منتقل شده است. این پیام‌ها را می‌توان به چند گروه اصلی تقسیم‌بندی کرد. در واقع هسته‌ی اصلی پیام‌های تبلیغاتی جدید نیز از این گروه‌بندی‌ها چندان فراتر نمی‌رود.

با نوشیدن قهوه احساس خوبی به شما دست می‌دهد.

تاثیرگذارترین پیام برای متقاعد کردن مشتری پیامی است که هم به عطر قهوه اشاره کند و هم به تاثیر و حس و حالی که همه‌ی ما آن را می‌شناسیم و عاشقش هستیم. قهوه دوست‌داشتنی است و حس خوبی به شما می‌دهد. پس بیایید بخریدش!

حتما بخوانید:   روش تهیه اسپرسو و لاته و گرانیته
منبع سایت آی کافه
ممکن است شما دوست داشته باشید