فواید مصرف قهوه چیست؟

قهوه دارای فواید و مضراتی است که در این مقاله به آن می‌پردازیم. همچنین رعایت مصرف درست قهوه،به بهبود کیفیت زندگی خود کمک فراوانی کرده اید. با گذشت زمان قهوه طرفداران بسیاری در میان مردم پیدا کرده و بیشتر جمعیت جهان از آن استفاده می کنند. قهوه دارای کافئین بسیاری می باشد که گیرنده‌های عصبی و آدنوزین را تحریک کرده و باعث می شود شما بیدار بمانید.

ماده‌ای به نام عاتیل فنل در قهوه وجود دارد که باعث ایجاد عطر و بوی خوب آن می شود. اسید کوینیک باعث ایجاد ترشی در قهوه می شود در افرادی که رفلاکس معده دارند. نوشیدن قهوه باعث ایجاد سوزش معده آنها خواهد شد. آنتی اکسیدان موجود در قهوه باعث سرحال شدن و ایجاد نشاط فراوان برای شما خواهد شد.

فواید قهوه

۱_افزایش و بهبود عملکرد هوشیاری مغز و اعصاب
۲_کاهش خستگی در فرد
۳_کاهش اشتها و جلوگیری از چاقی فرد
۴_از بین رفتن یبوست در فرد
۵_شل کردن ماهیچه های شش و در نتیجه راحتی در تنفس
۶_افزایش فعالیت در فرد
۷_بهبود عملکرد چشم
۸_افزایش مهارت و دقت در امور
۹_تحریک مغز و افزایش حافظه
۱۰_افزایش آرامش در فرد

فواید دارویی قهوه

۱_کاهش تب بدن
۲_افزایش نیروی بدن
۳_درمان یرقان
۴_درمان سوزش ادرار
۵_درمان سرفه های شدید
۶_درمان دردهای عصبی
۷_درمان سیاه سرفه
۸_ضدعفونی کننده
۹_ضد افسردگی
۱۰_جلوگیری از کرم خوردگی دندان درمان تب یونجه
۱۱_مفید برای بیماران مبتلا به آسم

 

خرید قهوه

 

مواد تشکیل دهنده قهوه

قهوه جزء سالم ترین نوشیدنی های جهان می باشد، که مورد استفاده بیشتر مردم قرار گرفته است. این نوشیدنی دارای آنتی اکسیدان های زیادی است که برای شما خواص زیادی دارد. کافئین یکی از رایج ترین ماده های روانگردان است که در قهوه موجود می باشد. کافئین وارد جریان خون می شود و در مغز به روی سیستم اعصاب مرکزی تاثیراتی می گذارد. همچنین جلوی عملکرد آدنوزین را می گیرد. کافئین معمولاً سوخت و ساز بدن را ۳ تا ۱۱ درصد افزایش می دهد. در افراد لاغر ۲۹ درصد و در افراد چاق ۱۰ درصد چربی سوزی را افزایش میدهد. کافئین در بدن شما آدرنالین را افزایش میدهد که باعث می شود استرس های فیزیکی و احساسی بدون پاسخ نمانند. چربی های از بین رفته و سوخته توسط کافئین وارد جریان خون شده و به سمت ماهیچه های قلبی و اسکلتی پیش می روند.

ریبوفلاوین_ ویتامین B2پ

انتون تیک اسید_ ویتامین B2

پتاسیم و منگنز

منیزیم و نیاسین_ ویتامین B3

بیشتر مردم روزانه ۳ الی ۴ فنجان قهوه می نوشند.

نکته:

کافئین خطر دیابت نوع ۲ را در افراد کاهش می دهد حدود ۳۰۰ میلیون نفر به این بیماری مبتلا هستند. انسولین تولید شده در بدن این افراد کافی نیست، در این شرایط قند موجود در بدن توانایی وارد شدن به سلول‌های بدن را ندارد و در اثر تجمع بدن دچار نارسایی میشود. طبق تحقیقات افرادی که قهوه می نوشند به بیماری دیابت نوع ۲ مبتلا نمی‌شوند.

حتما بخوانید:   معرفی انواع قهوه ساز دستی

قهوه آلزایمر و زوال عقل را کاهش می‌دهد. آلزایمر امروزه یکی از بیماری هایی است که در سراسر دنیا افراد زیادی از آن رنج می‌برند. با نوشیدن قهوه جلوی مبتلا شدن به این بیماری را بگیرید. افرادی که قهوه می نوشند ۶۵ درصد کمتر به آلزایمر مبتلا می شوند. بیماری پارکینسون با نوشیدن قهوه، در بین ۳۲ تا ۶۰ درصد در افراد کاهش می یابد. با نوشیدن قهوه از کبد خود محافظت کنید. قهوه از مبتلا شدن به عفونت های کبدی جلوگیری می کند.افرادی که قهوه می نوشند، هشتاد درصد کمتر مبلا به سیروز می شوند.

افسردگی یک بیماری بسیار جدی محسوب می شود.افرادی که در روز ۴فنجان قهوه می نوشند،۲۰درصد کمتر مبتلا به افسردگی می شوند.و افرادی که قهوه می نوشند ۵۳درصد کمتر خودکشی میکنند.قهوه از ابتلا به بیماری سرطان جلوگیری می کند.افرادی که قهوه می نوشند ۴۰ درصد کمتر میتلا به سرطان کبد می شوند.کاهش خطر سکته و سرطان روده بزرگ از مزایای مصرف قهوه است.

ممکن است شما دوست داشته باشید