فروش قهوه در استان یزد

خرید قهوه در یزد | فروش قهوه در یزد | قیمت قهوه در یزد

قهوه در یزد

قهوه، یک گونه نوشیدنی معروف می باشد که از دانه‌های بوداده و آسیاب‌شده گیاه قهوه تشکیل می گردد. گیاه قهوه بومی نواحی نیمه‌گرمسیری آمریکا و برخی از جنوب آسیا و جنوب شرق آسیا است. زمان رسیدن میوهٔ گیاه قهوه، دانه‌های قهوه را برداشت و فرآوری می‌کنند. دانه‌های قهوه خشک‌شده به درجات مختلف بیزده خواهند شد، بسته به عطر و طعم موردنظر، درجه‌بندی‌های پخت مختلفی برای این محصول درنظر گرفته شده. قهوه کمی اسیدی است و به دلیل دارا بودن کافئین بالا، یک ماده محرک می باشد. در ادامه این مقاله از فروشگاه قهوه در یزد همراه ما باشید.

هیچ فردی دقیقا نمی داند این نوشیدنی چطور به دست آمده است. ولی احتمال داریم کنجکاوی انسان علت اصلی پیدایش آن باشد. افسانه‌ای هست از یک بُزچران به نام کَلدی در اتیوپی اواخر سده ششم میلادی؛ داستان این می باشد که یک روز کلدی متوجه بی قراری و اضطراب زیاد گله‌ بزهایش پس از خوردن نوعی میوه و برگ‌های گیاهی ناشناس می‌شود.

خرید قهوه در یزد | فروش قهوه در یزد | قیمت قهوه در یزد

مدتی بعد راهبان محلی از وجود داشتن چنین گیاهی مطلع گردیده و بعد از آزمون‌های زیادی متوجه شدند با بو دادن، خرد کردن و در آب انداختن دانه‌های قهوه می‌توان از آن یک نوشیدنی ویژه ساخت. این نوشیدنی به آن‌ها کمک می نمود تا مدت ها بیدار مانده و نیایش کنند. بدین ترتیب قهوه بر سر زبان‌ها افتاد و در شهرهای مقدس دورتر مثل مکه و مدینه هم طرفدار پیدا کرد.

به مرور زمان قهوه تبدیل به یک کالای تجاری گردید و رهبران سرزمین‌های عرب صادرات دانه‌های بارور را ممنوع نمودند. در سده هفدهم زائری به نام بابابودان مقداری از بذر قابل کشت آن را قاچاق کرد و به کشورش هندوستان برد.

ولی این دانه پر طرفدار در سال ۱۶۱۶ به وسیله تجار هلندی راهش را از طریق بندر موکا در یمن به اروپا باز کرد. جالب است که بدانید اولین قهوه‌خانه‌ها در شهر مکه ظاهر شدند و بعد از آن در تمام دنیای عرب گسترش یافتند از آنجا به ونیز، پاریس، لندن و آمریکای شمالی رسیدند.

خرید قهوه در یزد | فروش قهوه در یزد | قیمت قهوه در یزد

قهوه به چهار نوع اکسلسا، لیبریکا، عربیکا و روبوستا تقسیم بندی شده است که دو نوع اول ۱.۰ درصد از کل قهوه دنیا را تشکیل می‌دهند. گیاهان عربیکا و روبوستا تفاوت‌ها و شباهت‌هایی با همدیگر دارند.

از با اهمیت ترین آن‌ها این می باشد که دانه‌ روبوستا تپل‌تر بوده و خط وسط آن‌ صاف می باشد. دانه عربیکا کشیده‌تر و خط وسط آن منحنی شکل است. قند، چربی و اسیدهای ارگانیک روبوستا نصف عربیکا اما کافئین آن دو برابر عربیکا می باشد.

طعم عربیکا ملایم و میوه‌ای بوده ، در صورتی که طعم روبوستا تلخ می باشد و مزه سوختگی می‌دهد. قیمت عربیکای معمولی دو برابر روبوستای معمولی است. کشور برزیل بزرگ‌ترین تولید کننده عربیکا و ویتنام بزرگ‌ترین تولید کننده روبوستا می باشد.

حتما بخوانید:   خشک کردن، يکدست سازی و صادرات دانه های قهوه

فروش بهترین قهوه در یزد | فروش قهوه در یزد | خریدار عمده قهوه در یزد

ممکن است شما دوست داشته باشید