طرز تهیه قهوه لاته

منظور از کافه لاته یا لته چیست؟

کافه لاته یا لاته، ترکیب بسیار جذاب و عالی شیر و اسپرسو می باشد، لاته به نوعی توسعه یافته کاپوچینو می باشد، در واقع کاپوچینو و لاته گویی خواهر و برادر بی نظیر دنیای قهوه هستند، اگر لازم است در خصوص نحوه تهیه کاپوچینو بدایند، مقاله زیر را به طور کامل مطالعه نمایید. در مورد تفاوت لاته و کاپوچینو هم در این مقاله مطلب کاملی نوشته ایم.

کافه لاته از عبارت ایتالیایی Caffe latte آمده که به معنی قهوه (caffe) و شیر (latte) می باشد. کافه لاته ترکیبی از اسپرسو و شیر داغ با مقدار بسیاری فوم شیر است و دارای طرح‌های هنری به خصوصی می شود که به آن در اصطلاح لاته آرت می گویند.

طرز تهیه لاته بسیار راحت  و به آسانی می‌توانیم در منزل خود تهیه کنیم. لاته که به آن لته (latte) هم می گویند تقریباً معروف‌ترین نوشیدنی گرم بر پایه اسپرسو است که از ترکیب اسپرسو، شیر فوم گرفته‌شده و از فوم شیر تهیه می شود.

واژه لاته در زبان ایتالیایی به معنی شیر است ولی همانگونه که گفتیم، ترکیب کافه لاته تنها به شیر خلاصه نمی شود، لاته یکی از نوشیدنی‌های بر پایه اسپرسو ست، برای آن هایی که می خواهند از قهوه با شیر لذت ببرند. لاته را آمریکایی‌ها ابداع کردند و تا پیش از آن، کاپوچینوی ایتالیایی بود که با آداب و رسوم خاص ایتالیایی‌ها در دنیا پیشتازی می‌کرد.

اگه احتیاج به تمرکز بیش‌تر دارید یا می‌خواهید به هر علتی شب را بیدار بمانید و از طعم تلخ اسپرسو هم دل خوشی ندارید، احتمالا قهوه لاته همان گزینه ای است که دنباش می‌گردید.

معرفی طرز تهیه لاته در منزل خودتان

لاته یا کافه لاته ترکیب اسپرسو، شیر و فوم شیر‌ است که فومش خیلی پایین بوده و درواقع لایه‌ای به‌عنوان فوم شیر ندارد.
لاته ای که در کافی‌شاپ‌ها می بینید به کمک هنر باریستاها تزئین شده و این سبک از تزئین رو اصطلاحاً لته آرت می نامند. لاته آرت به کمک تجربه باریستا در ریختن و ترکیب کردن شیر بر روی اسپرسو به وجود می آید. برای درست کردن لاته یا کافه لاته باید شیر رو فوم گیری نماییم. یعنی یه کاری کنیم که هوا به درون شیر نفوذ کرده و کف (فوم) شیر ازش جدا شود.
برای فوم گیری شیر دو روش داریم: فوم گیری با نازل بخار دستگاه اسپرسو یا فوم گیری با فرنچ پرس.

آشنایی با طرز تهیه لاته با موکاپات و فرنچ پرس

ساده‌ترین و کاربردی‌ترین وسایل تهیه لاته در منزل موکاپات و فرنچ پرس می باشد.

حتما بخوانید:   خرید قهوه در اصفهان

مرحله اول: با استفاده از موکاپات اسپرسو را می‌گیریم. (یک الی دو شات یا دو فنجون اسپرسو که می شود ۳۰ الی ۶۰ سی‌سی) قهوه رو کف فنجان سرو می‌ریزیم.
قبلاً راهنمای کامل کار کردن با موکاپات را در فنجان شرح دادیم و نوشتیم که طبق چه فرآیندی و چگونه جریان آب داغ با فشار از ذرات آسیاب شده قهوه، عصاره قهوه رو می گیرد که اصطلاحاً به آن اسپرسو می گویند.

مرحله دوم: با استفاده از فرنچ پرس، شیر را فوم گیری می‌کنیم. مقدار شیری که احتیاج داریم ۲.۵ برابر حجم قهوه‌ می باشد. بهتره از شیر پرچرب استفاده کنیم.
در مورد فرنچ پرس ها، حتماً می دانید که از آن ها برای تهیه قهوه فرانسه استفاده می‌کنیم و کارکرد اصلی شان درواقع تهیه قهوه فرانسه است؛ ولی به کمک پیستونی که دارند، می توانیم با ترکیب هوا و شیر، از شیر فوم بگیریم. به این صورت که شیر داغ را داخل فرنچ پرس ریخته و به کمک اهرم صافی فرنچ پرس شیر را می‌زنیم تا فوم (کف) ازش جدا شود.

زمانی که فوم گیری شیر را انجام دادیم شیر به دو لایه تفکیک می شود:

  • لایه زیری که شیر قوام گرفته هست و بهش می گوییم شیر فوم گرفته‌شده.
  • لایه بالایی که فوم یا کف شیر است.

مرحله سوم: شیر فوم گرفته‌شده را روی اسپرسو ریخته و اجازه میدیم مقدار خیلی کم فوم شیر روی نوشیدنی بریزه.

آشنایی با طرز تهیه قهوه لاته با دستگاه اسپرسو

دستگاه اسپرسو دو تا کارایی اصلی دارد: نخستین کارایی آن عصاره گیری قهوه و تهیه اسپرسو با کیفیت و دیگری فوم گیری شیر است. دستگاه اسپرسو قسمتی دارد به نام نازل بخار (steamer) که بخار آب پر فشار ازش خارج می شود و با قرار دادن نازل بخار درون شیر می توانیم فوم گیری خیلی خوب و با کیفیتی را انجام دهیم. در ادامه مقاله طرز تهیه لاته با دستگاه اسپرسو را بررسی می‌کنیم.

در مرحله اول باید یک الی دو شات (۳۰ الی ۶۰ میلی‌لیتر) اسپرسو را تهیه کرده و کف فنجون سرو بریزیم.

پس از تهیه اسپرسو، به کمک نازل بخار فوم شیر را می‌گیریم. از این طریق شیر سرد را درون ظرف مناسب ریخته (ترجیحا پیچر) و نازل بخار را داخل شیر قرار می دهیم. شیر نازل بخار را تا انتها باز کرده و صبر می‌کنیم تا شیر کاملا داغ شده و فوم شیر ازش جدا شود. (بهتره از شیر پرچرب و سرد استفاده کنیم.)

شیر و فوم شیر را به اسپرسو اضافه می‌کنیم و لاته مون آماده‌ می باشد.
این نکته را هم بگوییم که در لاته مقدار شیر خیلی بیش‌تر از فوم شیر است و تقریباً لایه‌ای به نام فوم نداریم در واقع مقدار فوم شیر روی قهوه خیلی کم می باشد.

معرفی قهوه مناسب برای کافه لاته

می توانید از هر قهوه‌ای که طعمش را می‌پسندین برایی تهیه کردن کافه لاته استفاده نمایید. معمولا قهوه‌هایی ترکیبی با درصد عربیکا بالاتر برای لته مناسب‌تر هستند.

حتما بخوانید:   کرم مو کا با پنیر خامه ای
ممکن است شما دوست داشته باشید