زراعت قهوه

زراعت گیاه قهوه به دوره ای چند صد ساله با تفاوت های قابل ملاحظه برای رشد در انواع شرایط آب و هوایی و خاک بر می گردد. به طور کلی رنگ و محتوای شیمیایی دانه سبز، این تفاوت ها را در گیاهان قهوه منعکس می کند.

درجه حرارت و شرایط آب و هوایی، روی رنگ برگ قهوه تأثیر می گذارد. هوای گرم تر رنگ سبز را روشن تر می کند. به طور کلی، گیاه قهوه در نواری بر روی خط استوا قابل رشد است.

گیاه قهوه عربی در ارتفاع ۳۰۰۰ تا ۹۰۰۰ فوت بهترین رشد را دارد. گیاهان قهوه می توانند در ارتفاع کمتر نیز رشد کنند. اما حمله آفت های متفاوت مشکلاتی ایجاد می کند که زراعت و کشت قهوه در ارتفاع پایین را سخت می کند.

میانگین درجه حرارت مطلوب بین ۶۵ تا ۷۵ درجه فارنهایت می باشد. همچنین گیاه قهوه عربی در نواحی گرم تر رشد می کند هر چند که درجه حرارت بالاتر مناسب نیست. گیاه قهوه روستا به طور مشخص در نواحی مرطوب تر و گرم تر در ارتفاعات پایین حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰۰ فوت کاشته شده و رشد می کند. منطقه رشد قهوه باید حداقل ۷۰ اینچ باران در سال داشته باشد. یک دوره ۹ ماهه برای ریزش باران لازم است. دو یا سه ماه از سال، فقط چند اینچ باران کافی است و دوره کوتاهی از خشکی برای تولید غنچه ها، گل و رشد جدید مورد نیاز است.

ریشه های گیاه قهوه تنفس می کنند و به مقداری هوا نیاز دارند. بنابراین، آب گیاه قهوه، ثابت و تغییر ناپذیر است. قرار گرفتن گیاه قهوه در آب، باعث زرد شدن برگها، پژمرده شدن شاخ و برگها و مرگ و نابودی درخت قهوه می شود. گیاه قهوه با رطوبت بالای ۹۰ درصد سازگاری دارد. رطوبت هوا برای گیاه قهوه دو نقش ایفا می کند. یکی برای حفظ تبخیر از گیاه، دیگری برای پخش و پراکندگی نور. اگر نور خورشید بیش از حد به خاک بتابد ریشه گیاه قهوه می میرد (خشک می شود. بنابراین، برای اکثر گیاهان قهوه، خاک باید حدالامکان سایه دار باشد. در برخی مکانها محصولات پوشش دهنده، مانند گیاه گلائوسا (Leucaena Glauca) بین درختان قهوه برای حفظ خاک در شکلی مناسب کاشته می شوند. گیاه قهوه به طور کلی به مقداری نور مستقیم خورشید برای ساعاتی در روز نیاز دارد و سایه دائمی برای آن مناسب نیست.

درختان قهوه در معرض باد به خوبی رشد نمی کنند. باد برگ های قهوه را به سرعت خشک می کند. به طور مشخص گیاه قهوه ۱۰ سال محصول می دهد، اما اکثر فعالیت های تجاری قهوه، عمر بازدهی قهوه را حدودا تا ۲۰ سال محدود می کنند. درخت قهوه در ۳ سالگی محصول می دهد. دو روش اصلی تکثیر، عمل پیوند زدن از طریق دانه یا بارور کردن از طریق قلمه زنی می باشد. جوانه زدن دانه ها حدود ۵ تا ۶ هفته زمان می برد. شاخ و برگ های لطیف و حساس به سایه بیشتری نیاز دارند. به طور کلی، قلمه ها یا جوانه ها در یک قلمستان یا محل پرورش گیاهان قبل از اینمزرعه کاشته شوند نگهداری می شوند.

حتما بخوانید:   فرهنگ نوشیدن اسپرسو در ایتالیا

شاخه های گیاه قهوه می تواند با میوه های قهوه آنقدر سنگین شوند که بشکنند، بنابراین برای پرورش وجود شاخه های قوی و محکم اهمیت دارد. از این جهت، قلمه زنی و پیوند صورت می گیرد و گیاه قهوه ۱۰ می شود. برای قلمه زنی معمولا از دو شاخه پایینی گیاه استفاده می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید