خواص قهوه برای دیابت

شواهد در حال رشدی وجود دارد که قهوه می تواند در برابر انواع خاصی از سرطان ها، بیماری های کبدی و حتی افسردگی محافظت کند، در مورد دیابت هم این موضوع صادق است!

بر اساس تحقیقات دانشگاه هاروارد، نتایج قانع کننده ای وجود دارد که نشان می دهد افزایش مصرف قهوه می تواند خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد.

محققان دانشگاه هاروارد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر را حدود ۲۰ سال پیگیری کردند. آنها در یک دوره چهار ساله تمرکز داشتند و نتیجه گیری های آنها بعداً در این مطالعه ۲۰۱۴ منتشر شد.

آنها دریافتند افرادی که قهوه خود را به بیش از یک فنجان در روز افزایش داده اند، ۱۱ درصد خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را دارند.
با این حال، افرادی که مصرف قهوه خود را به میزان یک فنجان در روز کاهش می دهند، خطر ابتلا به دیابت را ۱۷ درصد افزایش می دهند. حتی در چای هم این موضوع صحت دارد!

نقش قهوه در محافظت از افراد در برابر دیابت

قهوه می تواند برای محافظت از افراد در برابر دیابت مفید باشد، برخی از مطالعات نشان داده اند که قهوه سیاه  ممکن است خطراتی را برای افرادی که دیابت نوع ۲ دارند ایجاد کند

یک مطالعه در سال ۲۰۰۴ نشان داد که مصرف کپسول کافئین قبل از غذا منجر به افزایش قند خون بعد از غذا در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ شد. همچنین افزایش مقاومت به انسولین را نشان داد.

طبق یک مطالعه اخیر و مورد اعتماد از منبع معتبر سال ۲۰۱۸، ممکن است یک عامل ژنتیکی درگیر شود. ممکن است ژن ها در متابولیسم کافئین و چگونگی تأثیر آن بر قند خون نقش داشته باشند.
در این مطالعه، افرادی که کافئین را کندتر متابولیزه می کنند، سطح قند خون بیشتری نسبت به افرادی که ژنتیکی کافئین را سریعتر متابولیزه می کنند، نشان داد.

 

فواید قهوه چیست

البته، در قهوه غیر از کافئین چیزهای بیشتری وجود دارد. این موارد دیگر ممکن است مسئول تأثیر محافظتی قهوه در برابر دیابت باشد که در مطالعه ۲۰۱۴ مشاهده شده است.
نوشیدن قهوه کافئین دار در مدت زمان طولانی نیز ممکن است تأثیر آن را بر گلوکز و حساسیت به انسولین تغییر دهد. مصرف طولانی مدت ممکن است چیزی باشد که باعث ایجاد اثر محافظتی می شود.

یک تحقیق جدیدتر که از منبع معتبر سال ۲۰۱۸ انجام شده، نشان داد که اثرات طولانی مدت قهوه و کافئین ممکن است با کاهش خطر ابتلا به پیش دیابت و دیابت در ارتباط باشد
یک مطالعه دیگر در سال ۲۰۰۴، تأثیر “متوسط” را بر افراد مبتلا به دیابت که روزانه ۱ لیتر قهوه معمولی فیلتر شده با کاغذ می نوشیدند، یا کسانی که رای ممتنع داشتند، مورد بررسی قرار داد.

حتما بخوانید:   قهوه کوبایی با لیموناد

در پایان مطالعه چهار هفته ای، افرادی که بیشتر قهوه مصرف کرده اند، مقدار بیشتری انسولین در خون خود داشتند. این حتی در هنگام روزه گرفتن نیز صادق بود.

اگر مبتلا به دیابت نوع ۲ هستید، بدن شما قادر به استفاده مؤثر از انسولین برای مدیریت قند خون نیست. اثر “مقاومت” که در مصرف طولانی مدت قهوه دیده می شود، بیش از چهار هفته طول می کشد.

نکات و افزودنی های سالم برای طعم قهوه

 • وانیل و دارچین را به عنوان یک گزینه سالم و صفر کربن اضافه کنید.
 • یک گزینه شیر وانیلی مانند نارگیل، کتان یا شیر بادام را انتخاب کنید.
 • نیمی از مقدار شربت طعم دار یا سیروپ را هنگام سفارش از کافی شاپ ها حذف کنید!
 • حتی برای افراد سالم، کافئین موجود در قهوه می تواند عوارض جانبی داشته باشد. عوارض جانبی رایج کافئین شامل مواردی مانند سردردها، بی قراری، اضطراب است!
 • مانند اکثر موارد، اعتدال در مصرف قهوه مهم است. با این حال، حتی با مصرف متوسط ​، قهوه خطراتی دارد که باید در موردش با پزشک خود صحبت کنید.

خطرات مصرف قهوه چیست؟

 • افزایش کلسترول با قهوه های نوع فیلتر نشده یا اسپرسو
 • خطر ابتلا به سوزش سر دل و نفخ معده
 • سطح قند خون بعد از غذا زیاد می شود

موارد دیگری که باید در خاطر داشته باشید:

 • نوجوانان باید هر روز کمتر از ۱۰۰ میلی گرم (میلی گرم) کافئین داشته باشند. این شامل تمام نوشیدنی های کافئین دار مثل نوشابه ها، و نه فقط قهوه است.
 • کودکان خردسال باید از نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنند.
 • اضافه کردن بیش از حد شیرین کننده یا کرم می تواند خطر دیابت و اضافه وزن شما را افزایش دهد.
 • هیچ ماده غذایی یا مکمل آن، محافظت کامل در برابر دیابت نوع ۲ ندارد. اگر به بیماری دیابت مبتلا هستید یا در معرض خطر ابتلا به دیابت هستید، کاهش وزن، ورزش و مصرف یک رژیم متعادل و متراکم از نظر مواد مغذی بهترین راه برای کاهش خطر است.
 • نوشیدن قهوه البته به روش درست آن به منظور جلوگیری از دیابت نتیجه خوبی را برای شما می تواند داشته باشد.
  سعی کنید مقدار قند یا چربی که همراه قهوه خود می نوشید را کاهش دهید. همچنین با پزشک خود در مورد گزینه های رژیم غذایی، ورزش و تأثیراتی که ممکن است نوشیدن قهوه داشته باشد صحبت کنید.

سوال: من دیابت نوع ۲ دارم. چند فنجان قهوه در روز می توانم داشته باشم؟

جواب: این بستگی به شخص دارد، زیرا هیچ توصیه ای با اندازه یکسان برای همه وجود ندارد. به طور کلی، مصرف قهوه بدون شیرینی در حد اعتدال برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ خوب است.
توصیه اصلی این است که بیش از ۴۰۰ میلی گرم کافئین در روز مصرف نکنید. این برابر با ۴ فنجان قهوه است. اگر خلق و خو، خواب، قند خون و انرژی شما تحت تأثیر قرار گیرد، لازم است مصرف خود را محدود کنید!
مهمترین چیز هنگام انتخاب قهوه برای مبتلایان به دیابت یا افرادی که اضافه وزن دارند، توجه به میزان کربوهیدرات های موجود در شیر و افزودن شیرین کننده ها به قهوه است.
قطع یا از بین بردن شیرین کننده های مصنوعی توصیه می شود زیرا این موارد باکتری های روده را مختل می کند، باعث هوس و پرخوری می شود و بر وزن و مدیریت قند خون تأثیر منفی می گذارد.

حتما بخوانید:   انواع قهوه

لاته های سنتی، کاپوچینو و قهوه های با سطح سفید، همه حاوی شیر هستند و برای بدست آوردن طعم مطلوب، ممکن است شیرین کننده ها را به آن اضافه کنند.

نوشیدنی های کافئین دار که فاقد کربوهیدرات هستند شامل قهوه های آمریکایی، اسپرسوها و قهوه سیاه است. این که آیا شما دانه های قهوه یا پودر قهوه فوری را ترجیح می دهید تغییری در تغذیه ایجاد نمی کند، با این وجود، طعم، طراوت و میزان کافئین ممکن است متفاوت باشد.
در عوض، از عسل به عنوان شیرین کننده استفاده کنید. این کار چربی اشباع و کربوهیدرات اشباع شده و در عین حال طعم را کاهش می دهد.
به ۱ قاشق غذاخوری عسل یا کمتر نیاز دارید که حاوی ۱۵ گرم کربوهیدرات است. نوشیدنی های قهوه سنتی می توانند حاوی ۷۵ گرم کربوهیدرات باشند.

 

خرید آسان اینترنتی انواع قهوه در تمام نقاط کشور را با قهوه خانه تجربه کنید ما طعم دلخواه قهوه را در کمترین زمان ممکن به شما ارائه می دهیم.بهترین قیمت و بیشترین تنوع محصولات و ارسال در کمترین زمان ممکن ،گامی مطلوب در جهت رفاه حال مشتریان قهوه خانه می باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید