خرید قهوه در اصفهان

خرید قهوه در اصفهان – فروش قهوه در اصفهان – فروشگاه اینترنتی قهوه در اصفهان

قهوه خانه فروشگاه اینترنتی انواع قهوه در اصفهان 

خرید دانه قهوه یا قهوه آسیاب شده در اصفهان؟

جهت پاسخ به این پرسش بهتر است در نظر داشته باشید که امکان آسیاب کردن دقیق آن را داشته باشید. در صورتی که به اندازه دقیق آسیاب برحسب روش درست کردن آن آشنایی دارید قطعآ خرید دانه قهوه بهتر است. چون دانه‌های قهوه عطر و طعم خود را حفظ نموده و جهت استفاده تازه‌ تر هستند و رایحه شدیدتری را دارند. اما باید امکانات کافی مثل آسیاب و تسلط بر اندازه دقیق آن دارید.

فروش قهوه ترک یا اسپرسو یا فرانسه در اصفهان

با اهمیت ترین فرق قهوه ترک با قهوه اسپرسو در اندازه آسیاب دانه قهوه می باشد. قهوه ترک باید بسیار ریز و نرم مثل آرد آسیاب گردد. اگر قهوه اسپرسو بسته به دستگاه اسپرسوساز های خانگی یا صنعتی آسیاب به مراتب بزرگتری نسبت به ترک دارند. تفاوت مهم دیگر این دو روش تهیه قهوه به دانه های قهوه استفاده شده برای آن ها بر می گردد.

برای تهیه قهوه مثل اسپرسو نیاز به دستگاه اسپرسوساز هم دارید. در صورتی که تمایل خرید قهوه ترک در اصفهان را دارید باید بدانید انواع دیگری از قهوه‌ها مانند قهوه ترک و قهوه عربی، با قهوه جوش های مسی به نام جذوه بر روی گاز درست می شوند. در صورتی که این امکانات را ندارید خرید قهوه آسیاب شده راحت‌تر میباشد. چون بلافاصله می‌توان از آن استفاده کرد و معمولاً در ظروفی با خاصیت ضد عبور هوا بسته بندی می‌شوند که به مدت طولانی از آنها می‌شود استفاده نمود.

قهوه فرانسه را می‌توانیم با دو دستگاه درست کنیم: فرنچ پرس و قهوه ساز برقی. در کل قهوه مناسب برای فرانسه باید درشت باشد. اما پودر قهوه فرنچ پرس، درشت‌تر از قهوه ساز برقی می باشد.

coffe

راهنمای خرید قهوه در اصفهان

مهترین نکات در خرید قهوه خوب در اصفهان عبارتند از:

همواره قهوه تازه بخرید: قهوه جاذب بو و رطوبت است و به سرعت عطر خود را از دست می‌دهد. بهترین کار این است که قهوه آسیاب شده را داخل بسته‌بندی‌های پلمپ شده خریداری کنید و در خانه نیز در ظروف در بسته از آن نگهداری کنید.
تاریخ رست قهوه بسیار اهمیت دارد: زمان خرید توجه کنید که تاریخ رست دانه‌های قهوه نزدیک باشد. این موضوع معمولاً روی بسته‌بندی دانه‌های رست شده یا حتی بسته‌بندی قهوه آسیاب شده ذکر می‌شود.
به تاریخ آسیاب کردن قهوه دقت داشته باشید: کیفیت دانه‌های قهوه بعد از ۷ الی ۱۰ روز کاهش پیدا می‌کند و این کاهش کیفیت در مورد قهوه آسیاب شده خیلی سریعتر اتفاق می‌افتد. پس برای حفظ عطر، طعم و کیفیت قهوه تلاش کنید قهوه‌ای را خریداری کنید که به تازگی رست و آسیاب شده است.
کیسه قهوه آسیاب شده باید هواگیری گردد: دانه‌های قهوه و قهوه آسیاب شده در مجاورت هوا اکسید شده و طعم و بوی خود را از دست می‌دهند. پس سعی کنید قهوه را در بسته‌بندی‌هایی تهیه کنید که کاملاً هواگیری شده‌اند.
به عطر قهوه دقت کنید: قهوه‌ای که کهنه باشد، طعم و عطری ندارد. پس در هنگام خرید قهوه به عطری که از بسته به مشام شما می‌رسد توجه کنید. برخی از بسته‌بندی‌ها دارای بخشی هستند که برای بوییدن عطر قهوه طراحی شده‌اند، اگر بسته‌بندی قهوه‌ای که قرار است خریداری کنید این ویژگی را دارد قطعا برای امتحان کردن عطر خوش قهوه از آن استفاده کنید.
پس از دم کردن قهوه دقت داشته باشید که چه بویی به مشام شما می رسد: اکثرا در وهله اول باید بوی قهوه رست شده را حس کنید اما یک قهوه خوب آمیخته‌ای از بوی شکلات، وانیل و کاکائو را نیز دارد، کافی است حس بویایی خیلی قوی‌ای داشته باشید تا آن را حس کنید.
دانه‌های قهوه نباید روغنی باشند: وقتی دانه‌های قهوه بیش از اندازه رست می‌شوند، بر اثر گرمای زیاد دی اکسید کربن تولید شده و این گاز باعث روغنی شدن دانه‌ها می‌شود. این روغن با فشار بالا از منافذ سلول‌های دانه قهوه خارج می‌شود. در واقع در صورتی که دانه‌های قهوه در دمای بسیار بالا و به مدت طولانی رست شوند، دیواره سلول‌های آن از هم باز شده و روغن از سلول‌ها به بیرون تراوش می‌کند. در نتیجه این امر غلظت و چسبندگی روغن موجود در دانه‌ها نیز کم می‌شود. در حالیکه اگر دانه‌های قهوه به اندازه کافی و در دمای درستی رست شده باشند، روغن از سلول‌های آن خارج نمی‌شود و عطر و طعم خود را حفظ کرده و کِرِمای خوبی نیز خواهد داد. در هنگام خرید به دانه‌ها توجه کنید که روغنی نباشند.
دانه‌های قهوه باید به اندازه کافی رست شده شوند: قهوه‌ای که بیش از اندازه رست شده باشد تقریباً سوخته و عطر، طعم و خاصیت خود را از دست داده است. در هنگام خرید به رنگ دانه‌ها توجه کنید که بیش از اندازه تیره نباشد.
به کشور مبداء پرورش قهوه دقت داشته باشید: در صورتی که می‌خواهید یک قهوه خوب خریداری کنید به کشور مبداء آن توجه کنید، در حال حاضر کشورهای برزیل، اتیوپی، کلمبیا، پرو، کنیا، مکزیک و گواتمالا بهترین قهوه‌ها را پرورش می‌دهند.
یک قهوه خوب هیچ افزودنی ندارد: یک قهوه خوش طعم و عالی، نیازی به هیچگونه افزودنی مانند شکر، کافی میت، شیر و طعم‌دهنده‌هایی مانند انواع سیروپ ندارد.
قهوه خوب در صورتی که سرد شود باز هم طعم مطبوعی دارد: وقتی که قهوه را دم می‌کنید، یک فنجان آن را گرم و یک فنجان را سرد میل کنید. اگر در هر دو حالت قهوه شما طعم خوبی داشت، بعد از یکی از بهترین قهوه‌ها را تهیه کرده‌اید.
به اندازه مصرف خود خرید نمایید: بهترین و ایده‌آل‌ترین زمان برای مصرف هر نوع قهوه، ۲ تا ۳ هفته است. وقتی بیش از اندازه مصرف ماهانه خود خرید می‌کنید، قهوه نم برداشته و به علت نگهداری نامناسب و طولانی مدت، عطر و طعم خود را از دست می‌دهد.
قهوه تازه آسیاب شده را از فروشگاه بخرید یا دانه‌های قهوه را خریداری نمایید و خودتان در خانه آسیاب کنید: تلاش کنید هر بار که می‌خواهید قهوه بخرید، دانه‌های عربیکا یا روبوستا را انتخاب کرده و از فروشنده بخواهید آن را برای شما آسیاب کند. به این صورت تازگی، عطر و طعم بی‌نظیر آن حفظ خواهد شد. ولی در صورتی که در خانه آسیاب قهوه دارید، بهترین کار این است که هر بار به اندازه میزان مصرف‌تان دانه‌های قهوه را آسیاب نمایید.
قهوه مورد علاقه خود را خریداری نمایید نه آن چیزی که فروشنده اصرار بر خرید آن دارد: این شما هستید که می‌خواهید هر روز یک فنجان از این قهوه را بخورید. پس قهوه‌ای را انتخاب کنید که باب میل شما باشد و از نوشیدن آن لذت می‌برید. حتی می‌توانید قبل از خرید مقداری از قهوه را امتحان کنید، به این روش از خرید خود مطمئن خواهید شد.
قهوه را داخل شیشه و در جای خنک نگهداری نمایید: پس از اینکه قهوه را به خانه آوردید فوراً بسته‌بندی را باز کرده و قهوه را داخل یک شیشه بریزید. دقت کنید که درب شیشه باید به خوبی بسته شود و هوا نکشد.
پیش از هر چیز، یک شات اسپرسو درست نمایید: از نشانه‌های یک اسپرسوی خوب، داشتن کرم روی فنجان است. این کرم بر اثر فرآیند درست رست کردن ایجاد می‌شود، پس می‌توانید برای امتحان کردن قهوه‌ای که خریداری کرده‌اید از یک شات اسپرسو شروع کنید. یک شات اسپرسوی خوب باید کفی یا کرمایی طلایی و زرد داشته باشد. ایجاد این کف به معنای رست خوب قهوه و تازه بودن آن می باشد.
۱۰۰ درصد عربیکا، ۱۰۰ درصد روبوستا یا ترکیبی از این دو را خریداری نمایید: همانطور که پیش از این هم اشاره کردیم، قهوه عربیکا یکی از محبوبترین انواع قهوه است اما میزان کافئین آن پایین‌تر از قهوه روبوستا است. پس اگر مزه، طعم و عطر عالی را در کنار کافئین می‌خواهید می‌توانید ترکیبی از دانه‌های عربیکا و روبوستا را تهیه کرده و آسیاب کنید. یکی از بهترین ترکیبات این دو قهوه، نسبت ۷۰ به ۳۰ از عربیکا و روبوستا است. چون روبوستا کمی ترش مزه است و زیاد با ذائقه ما ایرانی‌ها جور نیست، سعی کنید درصد کمتری از آن را با عربیکا ترکیب کنید.

حتما بخوانید:   دسر قهوه کرم دار با خامه فرم گرفته

خرید آسان اینترنتی انواع قهوه در تمام نقاط کشور را با قهوه خانه تجربه کنید ما طعم دلخواه قهوه را در کمترین زمان ممکن به شما ارائه می دهیم.بهترین قیمت و بیشترین تنوع محصولات و ارسال در کمترین زمان ممکن ،گامی مطلوب در جهت رفاه حال مشتریان کافه خانه می باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید