تفاوت قهوه فرانسه و بقیه قهوه ها چیست؟

چه پرسش عجیبی؟ مگه قهوه ها با هم فرق می کنند؟ قهوه اس دیگه این چه سوالیه؟ البته قهوه ها، هم با هم فرق می کنند هم با هم فرق نمی کنند.ببینید همه قهوه هایی که میل میکنیم از دانه های قهوه خام که برشته و آسیاب شده، تهیه می شوند. پس قهوه ها با هم فرق نمی کنند. اما کجا با هم فرق دارند؟ تفاوت در شیوه تهیه  و سرو قهوه هاست که نوشیدنی های مختلف را ایجاد می کند.  در این مقاله قصد داریم تفاوت دو نوع قهوه ترک و فرانسه را به طور مفصل توضیح دهیم. بنابراین اگر قصد دارید تا با فرق قهوه و قهوه ترک و فرانسه آشنا شوید حتما تا پایان این بخش ما را همراهی کنید.

ویژگی های قهوه ترک

برای تهیه قهوه ترک قهوه حتما باید از عبارت “قهوه ترک” استفاده کنید تا به شما قهوه ای با رست یا برشتگی روشن و درجه آسیاب بسیار ریز (مثل آرد) داده شود حالا که قهوه را خریداری نموده اید باید با استفاده از قهوه جوش یا ایبریک آن را درست کنید. با رعایت این فیلتر ها نوشیدنی نهایی قهوه ترک می شود که طعم، عطر، رنگ و … آن کاملا از رانسه جداست. می توانید در این مطلب به طور کامل با تهیه قهوه ترک و خصوصیاتش بیشتر آشنا شوید.

البته آیین نوشیدن، نوع و سایز فنجان و … آن هم با قهوه فرانسه تفاوت دارد.

 

ویژگی های قهوه فرانسه

اکنون میخواهید قهوه فرانسه میل کنید. قهوه تان را با عنوان قهوه فرانسه خریداری نمایید، میزان برشتگی یا رست دانه های این قهوه معمولا ملایم میباشد  ولی در این مورد پرسش دیگری نیز بوجود می آید و آن هم نوع دستگاهی است که قصد دارید با آن، قهوه را تهیه کنید با فرنچ پرس یا دستگاه قهوه ساز. در نظر بگیرید چون نوع دستگاه بر میزان درجه آسیاب دانه تاثیر می گذارد پس دانه باید متناسب با فرنچ پرس یا دستگاه قهوه ساز آسیاب شود.

و اما حالا برسیم به این سوال جالب که چه کشورهایی قهوه فرانسه مصرف می‌کنند؟
چیزی که ما به آن قهوه فرانسه میگوییم، در کشورهای دیگر با اسم قهوه فیلتری یا قهوه چکه ای می شناسند.

این نوع قهوه در آمریکا و اروپا طرفداران زیادی دارد. مخصوصاً در وعده صبحانه.

یعنی همان طور که معمولاً  ما ایرانی ها صبح مان را با چای شروع می کنیم، آنها موتورشان را با قهوه فرانسه روشن می کنند.

اما در طول یک روز کاری، اسپرسو محبوبیت بیشتری دارد.

حتما بخوانید:   چگونه قهوه را میکس کنیم؟

قهوه فرانسه رو انتخاب کنیم یا خیر؟

پیشنهاد می کنیم حتماً امتحانش کنید. اگر خوشتان آمد، دستگاهش را تهیه و خودتان در خانه درست کنید.

قهوه فرانسه برای پذیرایی از مهمان انتخاب مناسبی است. زیرا می توانیم مثل چای، توی ظرف قوری مانند بریزیم و از مهمان‌ها پذیرایی کنیم. دیرتر هم سرد و کهنه می شود.

قهوه فرانسه را می توان چندین ساعت در قوری گرم نگه‌داشت.

بسیار خب، وقتش است که برویم سراغ طرز تهیه قهوه فرانسه در خانه.

قهوه

 

روش های مختلف سرو قهوه فرانسه

فرنچ کافی را می‌توانیم با طعم‌دهنده‌های مختلفی مانند: کاکائو، عسل، دارچین و … سرو کنیم. حجم فنجان سرو قهوه ‌فرانسه معمولا ۱۵۰ سی‌سی میباشد.

روش تهیه قهوه فرانسه با پودر کاکائو

پودر کاکائو فواید زیادی از جمله بهبود جریان خون به مغز و قلب دارد و ترکیب آن با قهوه در کنار عطر بی‌نظیرش، سالم‌ترین روش بدون شکر برای طعم دادن به آن است.
برای تهیه دو فنجان قهوه‌ فرانسه با کاکائو، یک‌دوم قاشق غذاخوری پودر کاکائو را با دو قاشق غذاخوری پودر قهوه مناسب فرانسه ترکیب کرده و آن را داخل فرنچ پرس ریخته و دم می‌کنیم. نوشیدنی گرم با طعم کاکائو آماده‌ست.

روش تهیه قهوه فرانسه با شیر

قهوه فرانسه با شیر یک نوشیدنی خوش طعم که می‌توانیم آن را در مهمانی‌ها و همچنین به عنوان میان وعده سرو کنیم.
برای این کار فرنچ کافی را دم می‌کنیم. شیر را داغ کرده و داخل فنجان جداگانه می‌ریزیم. فنجان شیر داغ را در کنار ظرف فرنچ پرس قرار میدهیم و برای نوشیدن قهوه به مقدار دلخواه نوشیدنی قهوه و شیر داغ را با هم ترکیب می‌کنیم.

روش تهیه قهوه‌ فرانسه با عسل

عسل واقعا یک طعم‌دهنده خوب برای قهوه بخصوص قهوه فرانسه است. عسل خواص زیادی دارد و معمولاً قهوه‌نوش‌ها از عسل به‌جای شکر استفاده می‌کنند.
شاید برایتان جالب باشد که بدانید بسیاری از متخصین تغذیه به افرادی که قصد کاهش وزن دارند، خوردن عسل به‌جای شکر در قهوه را توصیه می‌کنند که علاوه بر شیرین کردن قهوه، کالری کم‌تری هم دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید