اولین محصول مشترک نستله و استارباکس در آستانه‌ی عرضه به بازار

بر اساس بیانیه‌ای که در سایت نستله منتشر شده، این بیست و چهار محصول شامل دانه‌ی قهوه و سابه‌ی قهوه می‌شود. افزون بر این‌ها اولین کپسول‌های قهوه‌ی استارباکس که با همکاری نستله طراحی شده نیز رو نمایی خواهند شد. این کپسول‌ها را می‌توان در دستگاه‌های نسپرسو و نسکافه دولچه گوستو استفاده کرد.قرارداد نستله و استارباکس تابستان گذشته نهایی شد و در ماه‌های گذشته متخصصان دو شرکت بر روی این محصولات جدید کار کرده‌اند.

مدیر اجرایی نسپرسو پاتریک بولا (Patrice Bula) می‌گوید: «در ماه‌های اخیر، کارشناسان و متخصصان دو تیم در کنار هم با تلاش بسیار، توان فناورانه‌ی نستله و هنر برشته‌کاری استارباکس را در هم آمیخته‌اند تا این محصولات جدید را خلق کنند. با اتحاد برندهای نستله که شامل نسکافه و نسپرسو می‌شود با توانایی‌های استارباکس محصولاتی خلق خواهد شد که مایه‌ی شادی مصرف‌کنندگان خواهند بود.»

این ۲۴ محصول در سراسر جهان از طریق خرده‌فروشی‌ها و فروشگاه‌های آنلاین قابل خرید خواهند بود. این محصولات شامل چند ترکیب‌ خاص قهوه‌ی استارباکس، بسته‌های قهوه‌ی تک‌خاستگاه و کپسول‌های قهوه با طعم‌های به‌یادماندنی مانند کارامل ماکیاتو و کاپوچینو است.

در بیانیه‌ی شرکت آمده که قهوه‌ی مصرفی در تمامی این محصولات با توجه به توسعه‌ی پایدار و اخلاق‌مداری در صنعت قهوه تهیه شده‌اند.

مدیر امور بین‌الملل استارباکس جان کلاور (John Culver) بر این باور است که معرفی این محصولات حضور استارباکس در بازارهای جهانی را پررنگ‌تر خواهد کرد.

قراردادی اثرگذار

از سویی دیگر شرکت سوئیسی نستله در ازای پرداخت ۷٫۱۵ میلیارد دلار حق انحصاری پخش محصولات استارباکس در جهان را خریداری کرده است. نستله – بزرگ‌ترین شرکت مواد غذایی و نوشیدنی در جهان – و برند پرمیوم استارباکس دست‌به‌دست هم داده‌اند تا استارباکس از توان جهانی نستله در پخش و توزیع بهره‌مند شود. این قرارداد شامل حق پخش محصولات تحت برندهای استارباکس، بست کافی (Best Coffee) و تی‌وانا (Teavana) می‌شود.

افزون بر این ۵۰۰ نفر از کارکنان کنونی استارباکس جذب شبکه‌ی نستله شده‌اند. عمده‌ی این کارکنان در سیاتل، لندن و شهر وو وه سوئیس مشغول به کارند.

این قرارداد استارباکس را قادر خواهد ساخت که بیش‌تر بر کسب‌و‌کار اصلی‌اش یعنی کافه‌های زنجیره‌ای تمرکز کند و به ویژه بر تعداد شعب خود در چین بیافزاید.

افزون بر هفت میلیارد دلار پرداخت اولیه، استارباکس سهمی از سود فروش محصولات‌اش توسط نستله و هم‌چنین مبلغی در مقابل حق استفاده از نشان تجاری‌اش دریافت خواهد کرد.

حتما بخوانید:   جردن به کنون راجع به قهوه ی ناپل درس میده!!
منبع سایت آی کافه
ممکن است شما دوست داشته باشید