انواع قهوه

بیسرین: از ۳ / ۱ قهوه، ۳ / ۱ شکلات و ۳ / ۱ خامه تشکیل می شود.

بیدرمایر: یک عدد موکای بزرگ که از آب زردآلو و خامه زده شده تهیه می شود. براونر: این قهوه سیاه رنگ بهمراه شیر و به روش اطریشی تهیه می شود.

کافه آولیت : شیر قهوه فرانسوی که مقدارشیر بیشتری دارد.

کافه کرم : اسپرسوی فرانسوی که با شیر مخلوط می شود چیزی شبیه به کاپوچینومی باشد.

کافه لیگوس: یک نوع قهوه سرد فرانسوی که با وانیل و خامه تهیه می شود.

کافه نیچر: همان قهوه اصیل و ساده ای که فقط با آب سرد و شکر تهیه می شود.

یکی ازمعمول ترین شیوه های درست کردن این قهوه این است که یک قاشق مربا خوری قهوه را با یک قاشق مربا خوری شکر مخلوط کرده و به اندازه یک فنجان آب یا شیر روی آن ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید و بسیار آرام هم بزنید تا قهوه کف کند. باید مراقب باشید که قهوه نجوشد.

کافه سیری : یک اسپرسوی فرانسوی که با آب خیلی کمتر از حد معمول تهیه می شود. آمریکانو: دونیم استکان قهوه اسپرسو به علاوه آب داغ برای درست کردن نوشیدنی های ملایم، بهترین روش لذت بردن از یک قهوه ملایم ولی غلیظ است؛ چرا که قهوه فرانسه بسیار غلیظ ممکن است تلخ مزه باشد. آمریکانو بدون خامه بوده، در فنجان استاندارد سرومی شود.

کافه لاته: اسپرسویی غلیظ و کامل است که بر روی آن مقدار زیادی شیر بخارزده ریخته شده و روی آن با لایه ای کف شیرنازک پوشانده شده باشد، شبیه کاپوچینو؛ با این تفاوت که در کاپوچینو نسبت مقدار کف شیر و شیرداغ (بخارزده) و اسپرسو مساوی است، ولی در کافه لاته نسبت شیر تقریبا بیش از دو برابر اسپرسو می باشد و کف شیر نیز فقط بالای فنجان را از لبه به بالا می پوشاند.

کافه لانگو : با آب و دوبرابر اسپرسو تهیه میشود.

کافه ماکیاتو: ماکیاتویعنی لکه دار، برای تهیه آن بایددونیم استکان قهوه اسپرسوبارویه ای از یک قاشق غذاخوری کف شیر غلیظ شده در فنجان استاندارد یا نیم فنجان سرو می شود. این قهوه بسیار معطر با لکه ها یا رگه هایی از شیر می باشد.

کافه موکا: اسپرسوی غلیظ که با شربت شکلاتی موکا وشیرداغ بخار داده شده ترکیب می شود و روی آن را خامه فرم گرفته قرار می دهند.

برای تهیه قهوه موکای خوب نکات زیر رعایت شود :

از آب سرد استفاده کنید، از یک ترکیب صحیح برای قهوه اسپرسویاموکا استفاده کنید. هرگز از صابون یا شوینده های دیگر برای شستشوی ظرف جوش آورنده استفاده نکنید (فقط آبکشی کنید).

کاپوچینو: این نوشیدنی ایتالیایی، آنچنان در سراسر جهان مشهور است که نام آن نیازی به ترجمه در زبان های مختلف ندارد. یکی از پرطرفدارترین قهوه ها می باشد و داخل فنجانهای پهن سرو می شود. با۳ / ۱ اسپرسو، ۳ / ۱ شیرداغ، و ۳ / ۱ کف شیر آماده شده و از پودر کاکائو با دارچین می توانید برای تزئین روی آن استفاده کنید، برای غلظت بیشتر یک اسپرسوی دیگر به آن بیفزایید.

حتما بخوانید:   مزرعه قهوه داترا سمبل شکوفایی قهوه تخصصی برزیل

برای آماده کردن یک کاپوچینوی عالی، باید از قوانین خاصی پیروی کنید. پس ازدرست شدن قهوه اسپرسو فشار را زیاد کنید تا بخار تولید شود. یک سوم از یک پارچ (اگرفلزی، باریک و بلند باشد بهتر است) را از شیر پر کنید. مراقب باشید بیشتر از اندازه معین شده شیر نریزید. در هنگام کف سازی، حجم شیر زیاد می شود و ممکن است که سر برود. وقتی دستگاه قهوه ساز به دمای ایده آل رسید، کف دهنده را در شیر فرو کنید و سوپاپ بخار را باز کنید. ظرف را برای چند دقیقه به بالا و پایین کف دهنده حرکت دهید. وقتی شیرکاملا کف کرد، قهوه و شیر را در یک فنجان مخصوص نوشیدن کاپوچینو بریزید.

دوپیو : اسپرسوی دوبل می باشد.

کاپوچینو پانا: کاپوچینویی که به جای کف شیر با پوششی از خامه تزئین می شود.

آین اشپانژ : این قهوه اطریشی که به درشکه تک اسبه معروف است و در لیوان موکا سرو می شود و باخامه فرم گرفته وقهوه غلیظ یا موکا تهیه می شود.

ملانژ : شیرقهوه ای که با ۲/ ۱ شیرداغ و ۲/ ۱ قهوه تهیه می شود و با کف شیر تزیین می شود.

فرانزیسکانر : یک ملانژ رقیق تر با خامه فرم گرفته می باشد.

کافه کاسک : در سوئد محبوبترین نوع قهوه می باشد و این قهوه از روش تقطیر با آب مقطر تهیه می شود.

قهوه خرما : قهوه سیاه رنگی است که از شربت خرما تهیه می شود و بطور دلخواه می توانید با خامه فرم گرفته تزئین کنید.

قهوه ترکی: با آب ، شکر و پودر قهوه راحت آماده می شود.

قهوه امپراطوری : قهوه سیاه و غلیظی که با زرده تخم مرغ زده شده وشکریا عسل تهیه می شود.

کاپوتسینر: این قهوه غلیظ و بیشتر از یک فنجان که با کف شیر و خامه فرم گرفته همراه است.

ماکیاتو لاته : اسپرسو غلیظ با کف شیر فراوان می باشد.

ریزترتو: اسپرسویی بسیار غلیظ با آب کم می باشد.

شوملی : قهوه سوئدی که تازه آسیاب شده است و با دستگاه مخصوصی که شبیه به اسپرسو ساز می باشد تهیه می شود.

شوارتزر: قهوه خالص بدون شیر یا خامه می باشد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید