آموزش تهیه و درست کردن قهوه آمریکایی

فرهنگ استفاده از قهوه در کشور ایران به سرعت در حال رشد می باشد و نوشیدنی‌هایی مانند آمریکانو جایگاه منحصر به فردی در میان عاشقان قهوه پیدا نموده است. اگر تازه وارد دنیای شگفت انگیز قهوه شده‌اید، امکان دارد با اسم ها و اسامی گوناگون نوشیدنی‌های قهوه پایه آشنایی نداشته باشید. یکی از این نوشیدنی‌ها آمریکا‌نو می باشد. در این مقاله ما نحوه تهیه این قهوه را به شما آموزش می دهیم و تاریخچه آن را بررسی می کنیم.

منظور از قهوه آمریکانو چیست؟

تاریخچه آمریکانو به جنگ جهانی دوم بر می‌گردد، هنگامی که سربازان آمریکایی مستقر در ایتالیا به قهوه اسپرسو که ایتالیایی‌ها عاشق آن بودند،علاقه ای نداشتند. از این‌رو سربازان آمریکایی به شات اسپرسو ایتالیایی‌ها آب داغ می افزودن تا رنگ و بوی قهوه‌های دمی حاصل شود.در این زمان بود که قهوه آمریکا‌نو یا امریکن کافی متولد شد. با این داستان ساده به‌نظر می‌رسد که نباید اختلاف بسیاری در خصوص تاریخچه آمریکانو وجود داشته باشد. در ادامه به بررسی مراحل درست کردن قهوه امریکن کافی می پردازیم.

نحوه درست کردن قهوه آمریکانو

آمریکانو از ترکیب آب داغ با اسپرسو تهیه می‌شود. نسبت ترکیب به‌طور معمول یک الی دو شات اسپرسو (۳۰ الی ۶۰ سی سی اسپرسو) و دو برابر حجم قهوه (۶۰ الی ۱۲۰ سی سی) آب داغ می باشد. البته بسته به خوده اشخاص برای پایین آوردن میزان سنگینی قهوه آمریکانو، می‌تواینم میزان آب داغ را کمی بیشتر کنیم.

تفاوتی ندارد که در مرحله نخست اسپرسو را درون فنجان بریزیم بعد آب داغ را به آن اضافه نماییم یا برعکس. اما برای حفظ ظاهر نوشیدنی مناسب است نخست آب داغ را درون فنجان بریزید، سپس اسپرسو را به آن اضافه کنید.

طریقه آماده کردن اسپرسو

یکی از مراحل مهم برای درست کردن آمریکا‌نو آماده کردن اسپرسو می باشد. اسپرسو قهوه‌ای غلیظ است که به روش عصاره‌گیری تهیه می‌شود. موکاپات و دستگاه اسپرسو ساز فرآیند عصاره‌گیری قهوه را انجام می دهند، به‎‌این صورت که آب داغ با درجه حرارت و فشار مشخص و کنترل شده از میان قهوه آسیاب شده که بهم فشرده شده عبور می‌کند و اسپرسو آماده می‌شود. به آسانی می‌توانید با بکار گیری از دستگاه اسپرسو ساز خانگی و یا موکاپات، اسپرسو را در منزل درست کنید.

نتیجه گیری

اگر دلتان قهوه‌ای می‌خواهد که نسبت به اسپرسو حجم بالاتری داشته و طعم آن ملایم‌تر باشد آمریکا‌نو گزینه خوبی می باشد. این را هم بگوییم که مقدار کافئین آمریکا‌نو و اسپرسو یکسان است. زیرا حجم قهوه برابری دارند.

حتما بخوانید:   مهم ترین ایرادات دستگاه اسپرسوساز

برای درست کردن امریکانو چه قهوه‌ای بخرم؟

کاربران عزیز طعم و عطر امریکانو وابسته به اسپرسویی است که به ترکیب اضافه می نمایید. برای گرفتن اسپرسو با کیفیت و استاندارد احتیاج به قهوه‌ای دارید که دانه‌های آن با کیفیت و تازه باشند. دانه‌هایی که با مهارت و دقت تمام روست (بو داده) شده باشند. و در نهایت با درجه آسیاب مناسب اسپرسو پودر شده باشند.

معرفی و شناخت انواع قهوه در جهان

مناسب تر است قبل از اینکه شما را با بهترین برندهای قهوه آشنا کنیم انواع قهوه را معرفی نماییم تا در ادامه اگر از اصطلاحات خاص آنها استفاده کردیم متوجه آنها شوید.

در دنیا گونه های متفاوتی از قهوه وجود دارد ولی بهترین آنها را می توان عربیکا و روبوستا نام برد.
قهوه عربیکا از عطر و بویی منحصر به فرد بهره مند است و شامل طعمی بی نظیر هم است. ارزشمندی قهوه عربیکا به این موضوع بر می گردد که حتما باید در شرایط ویژه ای پرورش یابد تا حداکثر کیفیت و توانایی را بتوان از آن انتظار داشت.
قهوه روبوستا نسبت به قهوه عربیکا دارای کیفیت پایین تری می باشد ولی ویژگی ای که دارد این است که از کافئین بالاتری بهره مند است.
قهوه روبوستا نسبت به عربیکا قیمت پایین تری دارد چرا که کشت آن هم آسان تر است.حالا با توجه به شناختی که از دانه های قهوه پیدا کردید به سراغ معرفی برندها می رویم.

معرفی قهوه برند استارباکس

استارباکس  یکی از قهوه های پرطرفدار در جهان می باشد که بیشتر از ۵۰ هزار فروشگاه هم در سراسر دنیا دارد که متاسفانه دسترسی به قهوه های استارباکس به علت تحریم هایی که کشورمان ایران شده کمی دشوار است.

بکار گیری از برند استارباکس برای بیشتر مردم جهان تبدیل به یک عادت شده و آن ها هر روز صبح باید یک فنجان قهوه از قهوه های این شرکت را استفاده کنند. شاید علت محبوبیت این برند به دلیل تبلیغات خاص و ویژه ای که طی سال های متمادی داشته ولی هر چه که بوده اکنون آن را تبدیل به یکی از بهترین قهوه های جهان کرده است.

شرکتی  مانند استارباکس که روزانه شاید میلیون ها فنجان قهوه می فروشد یقینا به عنوان یک برند محبوب و پر طرفدار در صنعت قهوه شناخته می شود.

معرفی و شناخت قهوه کاستا Costa

کاستا نیز از سایر برندهای تولیدکننده قهوه در جهان می باشد. کاستا توانسته جایگاه سوم برندی که بالاترین فروشگاه های زنجیره ای در جهان را دارد شناخته شود و اسم خود را به عنوان برندی محبوب و پر طرفدار در میان مردم جا بیندازد.

بیشتر از ۵ هزار فروشگاه در جهان می باشند که به ارائه قهوه کاستا به مشتریان می پردازند و در ۳۱ کشور شما می توانید اسم قهوه کاستا را مشاهده کنید.

حتما بخوانید:   سوفله قهوه با شکلات

برند کاستا با حفظ کیفیت بی نظیری که در قهوه هایش دارد توانسته در ردیف بهترین قهوه های جهان قرار بگیرد.

معرفی و شناخت قهوه مک کافه  McCafe

این برند قهوه از سال ۱۹۹۳ آغاز به کار کرده و متعلق به همان مک دونالد معروف است. شما مک کافه را می توانید در بعضی از کشورهای جهان مانند استرالیا و نیوزلند مشاهده نمایید که نسبت به دیگر رقبایش پیشی گرفتند.

شاید علت اینکه مک کافه اینقدر گسترش پیدا کرده است وجود همان مک دونالد می باشد چون که هر جا که مک دونالد وجود دارد مک کافه هم حضور پررنگ خود را نشان خواهد داد.

شما هم حتما تا به حال اسم مک دونالد را به گوش شنیده اید چرا که آوازه اش در سراسر جهان شنیده می شود و حتی می توان در برخی کشورها آن را از قهوه استارباکس پیش قدم تر دانست.

معرفی و شناخت قهوه برند A&E

این قهوه از کشور کاستاریکا می باشد و با عطر بی نظیری که دارد توانسته اسم خود را در میان بهترین قهوه های جهان قرار بدهد. A&E قهوه ای خاص برای آنهاست که به دنبال بهترین ها می باشند و همیشه سعی می کنند با کیفیت ترین ها را انتخاب نماید.

اگر دوست داشتید که یک قهوه کاستاریکایی را تجربه کنید و در آرامش و حس لذت غرق شوید می توانید قهوه A&E را مصرف کنید. یقینا بعد از بکار گیری این قهوه حس خوب درونی تان ارضا خواهد شد و برای لحظاتی هم که شده در آرامش غرق می شوید. لذت استفاده از این قهوه را از دست ندهید و حتما آن را امتحان کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید